Po raz i kolejny może zadajesz sobie pytanie, jak też i stworzyć swojego e-booka? Masz już jakiś o to zarys pomysłu, ale jednak i nie wiesz, jakich to też i narzędzi możesz użyć? Zebraliśmy właśnie dla Ciebie aż 10 narzędzi, które będą Ci pomocne w tworzeniu swojego e-booka. Zaznaczamy tutaj jednak, że ta o to lista powstała na skutek i subiektywnych to poglądów i przeglądów danych to narzędzi, które jednak i uważamy za warte uwagi! Zdecydowana i większość z nich jest też i również bezpłatna.
Narzędzia do tworzenia treści.
Jak i już dobrze o to wiadomo e-book to tak i przede wszystkim dana treść. Można ją również i napisać w dowolnym to też i edytorze teksów, na kartce, a nawet i w notatniku elektronicznym. Nie będziemy tutaj jednak i się rozpisywać na temat danych to Word. Word jest dla użytkowników Windowsa a Pages dla użytkowników Maca. Podrzucę tutaj jednak i kilka to też takich o to rozwiązań, które jednak i ułatwią taką o to pracę na danym to tekstem.
Google Docs.
Darmowe to też i narzędzie od firmy Google, które jednak i pozwala nam jako użytkownikom pracę nad danym to też i tekstem użytkowanym zarówno na Windows, jak i na systemie Maca/ Jego o to też i zaletą jest to, że działa on tak naprawdę w chmurze, więc i taki o to dostęp do danego tekstu mamy tak naprawdę w każdym to urządzeniu.
Writers Blocks.
Writers blocks to coś i tak naprawdę o wiele więcej niż tylko i wyłącznie zwykły edytor tekstu. To też i narzędzie, które jednak i pomaga stworzyć cały już e-book nawet wówczas, gdy jesteśmy tak naprawdę dopiero w takim o to etapie tworzenia, ale i zbierania danego to materiału.
Focus Writer.
Focus Writer to też i takie o to narzędzie dla osób, które jednak i mają takowy to problem z takimi też i rozpraszaczami. Jest to tak naprawdę edytor tekstu, który ma takie to też i funkcje dodatkowe, które również są ograniczone do minimum.
Programy graficzne.
Niektóre to też i takie o to e-booki są bardzo proste, bez żadnych to też i dodatkowych to takich i o to upiększaczy, a inne to z kolei takiego to też i danego losu są bardzo pełne dodatków to graficznych. Wszystko jednak i też jest zależne od zamysłu danego to też i autora, ale jednak i o wiele większości twórców z pewnością jednak i przydadzą się takie o to programy graficzne, które jednak i zawsze pomogą Ci stworzyć okładkę do takiego i e-booka.
Coolors.
To tez i narzędzie do wybierania palety kolorystycznej, której jednak i będziemy używać. Nieprzypadkowo jednak i tutaj znajduje się on na takowej to pierwszym miejscu tej o to liście, ponieważ i wybór takich to też i kolorów jest naprawdę bardzo trudny, ale i bardzo często przysparza nam też i takich to wiele problemów.
Canva.
Jeden z tych o to najbardziej i popularnych też i programów graficznych w danym roku, który jest całkowicie Online. Daje on również i wiele to możliwości tworzenia takich o to projektów, ze swoje bazy różnorodnych to szablonów, elementów, jak i zdjęć.
Gimp.
Darmowy to też i program graficzny, który i jest wykorzystywany jako taki to też i odpowiednik Photoshopa, wymagający instalacji na danym to też i dysku. Pozwala nam na o wiele to bardziej zaawansowane to też i grafiki, ale i jednocześnie jednak i wymaga od nas większych to też umiejętności graficznych.
Banki zdjęć, ale i grafik.
Jeżeli i chcesz stworzyć to też i swojego o to e-booka, która jednak i nie tylko co treści będzie również i zachwycał swoim o to też i wyglądem to musisz mieć parę to zdjęć ikonek i wiele więcej. Do tego i zadania musisz posiadać takie konto w bankach zdjęć.
Iconfider.
Znajdziesz tutaj i tak naprawę bardzo dużo, nawet gdy nie miliony przeróżnych to też i ikonek w rozmaitych to formatach kolorach, ale i takowych to też i wersjach.
Pixabay.
Jeden z tych o to tysięcy banków bezpłatnych to też i zdjęć. Łatwo jest, tam znaleźć to co się szuka, a takie o to zdjęcia można ściągnąć jednak i w kilku to przeróżnych to też i formatach.
Składanie e-booka, ale i jego eksport do PDF.
Masz już jednak i gotową to też treść, wymyśloną oprawę graficzną? To jednak i przyszedł ten o to cały czas, aby go poskładać, ale i go wyeksportować do znanej nam formy PDF, ponieważ to jest ta najbardziej już wygodna i najbardziej to również i popularna forma e-booków. Możesz do tego o to celu użyć wiele programów. My przedstawimy Ci dwa najlepsze.
Canva – informacje.
Wspominaliśmy już o to tym tutaj i programie, ale w kontekście jednak i tworzenia grafik do e-booka, ale wspomnę jeszcze jeden raz otóż i w canvie możesz tak naprawdę i stworzyć swój o to e-book, ale i zapisać go w takim o to formacie pdf. Jest pewne i jedno małe ograniczenie. Taki o to e-book może i posiadać maksymalnie tylko i wyłącznie 30 stron!
Google Slides.
Podobne to też i urządzenie do tworzenia ładnych takowych to e-booków w pdf. Jest to też i bezpłatna to alternatywna wersja do microsoft Power Point, dostępna jest i dla każdego o to użytkownika konta Google. W ten o to bardzo prosty i sposób możesz w nim o to umieszczać różnorodne to grafiki, czy nawet i powielać kolejne już slajdy.